Wczytywanie...

NIE OD RAZU NOTTINGHAM ZBUDOWANO

2018-11-27

„Robin Hood: Początek” w kinach już od czwartku.

Robin Hood: Początek w kinach już od czwartku.

Oprócz mistrzowskich popisów strzelania z łuku zobaczycie również fantastycznie zbudowany świat głównego bohatera.

Za tę część produkcji odpowiadali Jean-Vincent Puzos (scenografia), Julian Day (kostiumy) oraz George Steel (zdjęcia).

 

Jednym z kluczowych elementów filmu było stworzenie wiarygodnego i wizualnie ekscytującego świata, w którym widzowie będą chcieli się całkowicie zatracić. Reżyser Otto Bathurst postanowił więc zbudować ekranowe Nottingham od zera. Reżyser pragnął spektakularnej architektury i przejawów nowobogackiej kreatywności przemieszanej z biedotą i cierpieniem wyzierającymi z miejskich slumsów oraz kopalni, w których różnice pomiędzy różnymi warstwami społecznymi stają się wręcz namacalne. Innymi słowy, Bathurst nie przejmował się zbytnio historyczną akuratnością i korzystał z różnych źródeł inspiracji, od europejskiej architektury ze Średniowiecza czy z XVIII wieku do panazjatyckiego dwudziestowiecznego brutalizmu. Film nakręcono w ciągu czterech miesięcy w trzech krajach. Między innymi w chorwackim Dubrowniku, którego miejskie mury posłużyły już wielokrotnie twórcom popularnego serialu „Gra o tron” oraz w Budapeszcie.

 

George Steel stał się na planie „Robin Hooda: Początku” niejako pionierem, ponieważ jako pierwszy autor zdjęć w historii użył kamery cyfrowej Panavision DXL 65mm, rejestrując na obiektywach Primo 70 ujęcia w rozdzielczości 8K. Kręcenie w takim formacie pozwoliło mi na dokładniejszą kontrolę głębokości obrazu oraz intensywności kolorów, czyli ważnych narzędzi umożliwiających podkręcanie emocjonalności poszczególnych scen, wyjaśnia Steel.

 

Z kolei Jean-Vincent Puzos stawił czoła wyzwaniu zbudowania całego Nottingham od zera.Od początku widzieliśmy miasto jako istny kocioł różnych kultur i wizualnych zapożyczeń, informuje scenograf. Widać inspirację Frankiem Lloydem Wrightem i Bugattim, ale także architekturą gotycką i dziesiątkami innych ruchów oraz wizualnych symboli. Uzgodniliśmy, że będziemy trzymali się jednej tylko reguły: że nie ma żadnych reguł, śmieje się Puzos.

 

Nietuzinkowe kostiumy przygotował Julian Day. Kostiumograf sprawnie połączył współczesną modę ze strojami z epoki. Bohaterowie nabrali współczesnego sznytu. Szeryf z Nottingham, Robin z Loxleyoraz Mały John nie pokazują się bez długich skórzanych płaszczy rodem z pokazów Alexandra McQueena.

 

 

Na www.monolith.pl dostępne są materiały prasowe do filmu „Robin Hood: Początek”. 
Wystarczy wejść na stronę: http://www.monolith.pl/rejestracja/ zarejestrować się, a po zatwierdzeniu przez administratora zalogować się http://www.monolith.pl/logowanie/. Żeby pobrać materiały do filmu, to po zalogowaniu trzeba wejść w zakładkę do danego filmu: np. ROBIN HOOD: POCZĄTEK http://monolith.pl/filmy/2018/robin-hood-poczatek/  tam, pod galerią zdjęć, będzie ikonka z paczką materiałów do pobrania.

 

Robin Hood: Początek

(Robin Hood)

PREMIERA: 29 LISTOPADA

Zwiastun: https://youtu.be/-Ms4cGi71PQ

 

 

REŻYSERIA:

Otto Bathurst („Peaky Blinders”)

 

OBSADA:

Taron Egerton („Kingsman: Tajne służby”, „Eddie zwany Orłem”, „Legend”)

Jamie Foxx („Ray”, „Django”, „Zakładnik”, „Prawo zemsty”)

Jamie Dornan („Pięćdziesiąt twarzy Grey’a”, „Ciemniejsza strona Grey’a”)

Eve Hewson („Most szpiegów”, „Wszystkie odloty Cheyenne’a”, „Więzy krwi”)

 

OBSADA POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ:

Józef Pawłowski: Robin z Loxley/Robin Hood

Błażej Wójcik: Jaha/John

Maria Pawłowska: Marion

Michał Mikołajczak: Szkarłatny Will

Marek Kalita: Szeryf Nottingham

Przemysław Glapiński: Braciszek Tuck

Miłogost Reczek: Kardynał

Maciej Maciejewski: Gisbourne

 

Leonardo DiCaprio przedstawia zupełnie nowe spojrzenie na postać jednego z najsłynniejszych bohaterów wszech czasów. Robin Hood wyrasta tu na pierwowzór wielu współ­czesnych superbohaterów.

Robin Hood to już nie rozbójnik z Sherwood, ale wojownik gotów rzucić wyzwanie potężnej armii i skorumpowanej władzy.

 

Zrealizowana z wielkim rozmachem, pełna przygód, wielkich scen bitew­nych i humoru opowieść o narodzinach legendy Robina z Sherwood.

Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina - piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin posta­nawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kom­panem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John. Już wkrótce w mie­ście pojawia się tajemniczy wojownik w saraceńskim kapturze, który obiera bogatym i rozdaje biednym. Szybko okaże się jednak, że okoliczności wyma­gają działań na większą skalę, bowiem Szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu. Robin musi więc zgromadzić siły zdolne do otwartej walki z regularną armią.

 

GATUNEK: przygodowy / akcja

PRODUKCJA: USA 2018