Wczytywanie...

CHŁOPIEC Z BURZY EDUKUJE CZYM JEST PRZYJAŹŃ ZE ZWIERZĘTAMI

2018-10-24

25 października w Polsce obchodzony jest dzień pamięci Ustawy o Ochronie Zwierząt

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Tak brzmi pierwszy punkt Ustawy o Ochronie Zwierząt. Ustawa definiuje m.in. takie pojęcia jak: humanitarne traktowanie zwierząt, okrutne traktowanie, rażące zaniedbanie, szczególne zaniedbanie, właściwe warunki bytowania. 25 października w Polsce obchodzony jest dzień pamięci o tej ustawie, jednak bez względu na datę, codziennie zwierzęta zarówno te domowe, jak i dziko żyjące zasługują na to by otaczać je troską i prawidłową opieką. Zwierzęta mogą być niezwykłymi przyjaciółmi, przekonał się o tym Michael, bohater filmu „Chłopiec z burzy”.

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=3bceTAc0jHc

 

Pewnego dnia podczas zabawy na plaży Michael znajduje trzy osierocone maleńkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni i dorastaniu człowieka i zwierzęcia. O tym jak wiele potrafią sobie nawzajem dać i jak wiele mogą siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem i jednym z pelikanów zwanym Panem Percivalem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest najcenniejszym dziedzictwem, które może przekazać Madeline.

 

 

CHŁOPIEC Z BURZY (Storm Boy)

PREMIERA: 18 STYCZNIA 2019

 

Reżyseria: Shawn Seet

 Obsada:

•        Geoffrey Rush („Blask” - OSCAR, „Jak zostać królem”, „Zakochany Szekspir”,

                                   „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara“, „Koneser”)

•        Jai Courtney („Terminator: Genisys”, „Legion samobójców”, „Niezgodna”,

                        „Szklana pułapka 5”)

•        David Gulpilil („Australia”, „Polowanie na króliki”, „Krokodyl Dundee”)

 

Gatunek:  familijny / przygodowy

Produkcja: Australia 2018

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

 

Zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie.

 

Laureat Oscara GEOFFREY RUSH w ekranizacji jednej z najpiękniejszych powieści dla młodych widzów.