Wczytywanie...

ZEMSTA JEST KOBIETĄ

2018-08-30

Jennifer Garner, w filmie „Smak zemsty. Peppermint” udowadnia, że zemsta jest kobietą.

„Jestem dumna, że mogłam zagrać tak silną kobietę w tak ważnym i odważnym filmie. Przyjęłam na siebie tę odpowiedzialność w pełni świadomie”, mówi Jennifer Garner, która w filmie „Smak zemsty. Peppermint” udowadnia, że zemsta jest kobietą.

 

Riley North (Jennifer Garner) w jednej chwili traci cały swój świat. Córka i mąż zostają zamordowani, a winni nie ponoszą żadnych konsekwencji. W obliczu tak niewyobrażalnej straty, Riley postanawia wymierzyć sprawiedliwość sama. Próbuje jednak nie zatracić człowieczeństwa w całkowicie nieludzkiej sytuacji. „Rozmawialiśmy o etyczności postępowania tej kobiety, a także o niemożności dokonania jednoznacznej moralnej oceny jej czynów. To szalenie ciekawe zagadnienie, warte dyskusji i zgłębienia, mam więc nadzieję, że nasz film doprowadzi do wielu rozmów w temacie”, wyjaśnia Jennifer Garner.

 

 

Rola Riley North wymagała od Garner intensywnego przygotowania fizycznego. Aktorka natychmiast rzuciła się w wir treningów. Szczególnie, że reżyser oczekiwał od niej zagrania we wszystkich scenach kaskaderskich bez udziału dublerek. Garner zaczęła ćwiczyć po kilka godzin dziennie zarówno podnoszenie ciężarów, boks, jak i Krav Magę oraz styl poruszania się oparty na choreografii tańca współczesnego. Spędziła także trochę czasu w towarzystwie komandosów z Navy SEALs, żeby podłapać ich żargon i sposób porozumiewania się, a także podszkolić się w kwestiach technicznych i posługiwaniu się bronią palną. Jednak najbardziej nieocenioną pomocą była konsultacja scen akcji z przyjaciółką Shauną Duggis, która przez długie lata służyła za jej dublerkę. „Tylko dzięki niej byłam w stanie dokonać tych wszystkich szaleństw, które zobaczycie na ekranie!” zachęca Garner.

A w akcji zobaczycie ją już 14 września!

 

 

SMAK ZEMSTY. PEPPERMINT (Peppermint)

PREMIERA: 14 września 2018

 

 

Reżyseria: Pierre Morel („Uprowadzona”, „Pozdrowienia z Paryża”)

 

Obsada:

•       Jennifer Garner („Witaj w klubie”, „Juno”, „Złap mnie, jeśli potrafisz”, ”Pearl Harbor”)

•       Richard Cabral („Bogowie ulicy”, „Adwokat”, „Dzień z życia blondynki”)

•       John Ortiz (“American Gangster”, “Poradnik pozytywnego myślenia”,

“Kong: Wyspa Czaszki”)

 

Gatunek: akcja / thriller

Produkcja: USA 2018

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

 

Twórca, który zrobił z Liama Neesona nowego bohatera kina akcji w „UPROWADZONEJ” powraca, by uzbroić piękną Jennifer Garner w arsenał broni, pewne wyjątkowe umiejętności i nowy aktorski wizerunek.

 

10 lat temu narodził się były agent, kochający ojciec Bryan Mills, dziś poznajcie Riley North, kobietę, która nada nowy sens słowu „zemsta”.

 

Riley North jest szczęśliwą matką i żoną. Do dnia, gdy zabójcy działający na zlecenie potężnego kartelu zabijają jej córeczkę i męża. Ranna Riley cudem uchodzi z życiem. Zabójcy zostają schwytani i postawieni przed sądem. Przekupiony sędzia puszcza ich jednak wolno. Mija 5 lat od tragedii, gdy policja znajduje ciała zamordowanych żołnierzy kartelu. Wszystko wskazuje na bezlitosną egzekucję. W ciągu następnych dni giną kolejne osoby powiązane z narkobiznesem i zabójstwem bliskich Riley North. Wkrótce staje się jasne kto jest egzekutorem. Po latach przygotowań osamotniona matka i żona powróciła, by wymierzyć najsurowszy wymiar kary i dać nadzieję tym, których zawiódł system sprawiedliwości.