Wczytywanie...

DENIS VILLENEUVE ZACHWYCONY "SICARIO 2: SOLDADO"

2018-07-11

„Sicario 2: Soldado” wejdzie na ekrany kin 20 lipca. Reżyserskie obowiązki w filmie przejął włoski filmowiec Stefano Sollima.

„Po obejrzeniu jego filmu mogę z dumą powiedzieć, że Stefano Solima wykonał imponującą, potężną, mistrzowską robotę", powiedział Denis Villeneuve po projekcji „Sicario 2: Soldado”. "To jest cholernie dobry film!" Brak zaangażowania Villeneuve’a sprawił, że fani pierwszej części filmu z dużym napięciem czekali, na to czego można spodziewać się po kontynuacji. Takie zapewnienie Villeneuve’a powinno uspokoić kinomanów.

„Sicario 2: Soldado” wejdzie na ekrany kin 20 lipca. Reżyserskie obowiązki w filmie przejął włoski filmowiec Stefano Sollima.

 

Kontynuacja słynnego „Sicario” Denisa Villeneuve’a jest ekscytującym i intensywnym thrillerem akcji, którego dwaj (anty)bohaterowie zanurzają się tym razem w całkowicie bezlitosnym świecie amerykańskiej wojny z meksykańskimi kartelami. W głównych rolach wystąpili laureat OscaraBenicio Del Toro, który wcielił się ponownie w tajemniczego Alejandro, niegdyś prawnika, a od lat perfekcyjnego zamachowca współpracującego między innymi z rządem amerykańskim, a także nominowany do Oscara Josh Brolin, który zagrał walczącego desperacko z kartelami narkotykowymi agenta terenowego CIA Matta Gravera. W „Soldado” Alejandro dostaje zlecenie porwania nastoletniej córki szefa jednego z karteli, aby doprowadzić do zaognienia i tak niezwykle trudnej sytuacji na amerykańsko-meksykańskim pograniczu, jednakże dla zamachowca misja ta staje się bardziej osobista niż zawodowa.

 

SICARIO 2: SOLDADO

PREMIERA: 20 lipca 2018

 

 

Reżyseria: Stefano Sollima

 

Obsada:

•        Benicio del Toro („Sicario”, „Traffic”, „Podejrzani”, „21 gramów, „Nożownik”)

•        Josh Brolin („Sicario”, „To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Everest”)

•        Catherine Keener („Kapitan Phillips”, „Wszystko za życie”, „Capote”)

 

Gatunek:  akcja / thriller

Produkcja: USA 2017

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

 

Sequel „Sicario” jednego z najlepszych i najbardziej wstrząsających thrillerów roku 2016.

 

Tym razem fabuła skupi się najbardziej tajemniczej postaci opowieści, a na pierwszym planie błyszczeć będzie niezastąpiony Benicio del Toro.

 

Matt i Alejandro powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów.

To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Matt i Alejandro wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać katastrofę.

 

Zobacz pierwszą część „Sicario” na Cineman.pl

https://www.cineman.pl/filmy/Filmy,Dramat,Kryminal/Sicario